ПОСЛАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ від 19 травня 1998 р.

image_pdfimage_print

президенту, Верховній Раді та уряду України,

духовенству, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви

 

Сьогодні православний народ, як справжній хранитель віри і благочестя, особливо стурбований тим, що відбувається у релігійному, політичному, економічному, науковому та культурному житті нашої країни і всього світу. В цьому ми вбачаємо відрадний прояв пильності і духовного трезвіння в церковному середовищі. У свою чергу, з усією пастирською відповідальністю перед Богом за ввірені нам душі відзначаємо, що сучасна цивілізація, на жаль, не тільки стрімко секуляризирується, але й нерідко керується у своєму розвитку ідеями богопротивними і богоборницькими.

Наслідком цього є використання невідомих досі засобів масового ураження, міжнародний тероризм, пропаганда розпусти й насильства через засоби масової інформації, грубе вторгнення в таємницю життя, тощо. Сучасний західний світ при постійних розмовах про свободу та вільний розвиток насправді своїм стилем життя робить людину абсолютним рабом пристрастей і гріховних бажань. Згубний антихристиянський дух все активніше проникає у наше повсякденне життя через постійне нав’язування західних цінностей: ідолів комфорту, самовпевненості, вседозволеності і т. п.

Згідно з Одкровенням, в певний час цей процес закінчиться воцарінням антихриста і відлученням багатьох вірних від благодаті Божої через прийняття зловісної згубної печатки. Бо, за словами святителя Іоанна Златоуста, як перед всесвітнім потопом людство потонуло у своїх гріхах, так і в кінці історії люди спочатку переймуться духом антихриста, а потім приймуть його печатку.

Зараз у багатьох віруючих — чад Української Православної Церкви — велику тривогу викликає намір керівних структур України запровадити у країні загальну кодифікацію згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо запровадження ідентифікаційних номерів фізичних осіб» від 6 листопада 1997 року. Чимало православних християн схильні (не без підстави) бачити в цьому виконання апокаліптичного пророцтва про печатку антихриста, сприймаючи ідентифікаційні номери як зазначене святим апостолом і євангелістом Іоанном Богословом «число звіра» (див. Апок. 13, 17-18).

Вже зараз неважко уявити можливі наслідки кодифікації всього населення країни. Адже в результаті кодифікації та подальшого створення банку інформації про всіх громадян держави колосально зросте контроль за кожною окремою особистістю. А подальше міжнародне об’єднання комп’ютеризованих систем контролю створить всі умови для появи наддержавних керівних структур, які можуть перерости в передбачуваний «світовий уряд». Це стало б останнім кроком на шляху до повної реалізації описаної святим апостолом і євангелістом Іоанном Богословом есхатологічної перспективи (розвитку подій в останній період історії людства), бо в разі оволодіння подібним апаратом тотального контролю над людством легко реалізується «царство антихриста».

Але при цьому необхідно пам’ятати, що печатка антихриста лише завершить процес відпадання від Бога і благодаті Його, що нині таємно здійснюється у глибині людських сердець. Саме в цьому випадку індивідуальний ідентифікаційний номер, що буде присвоєний кожній людині і нанесений на неї через якусь «незмивну» технологію, дійсно може стати «печаткою антихриста». В результаті людина опиниться перед дилемою: або прийняти код, без якого існування людини в суспільстві стане неможливим, або ж відмовитися від нього і, як наслідок, опинитися поза антихристиянської спільноти і піддатися гонінням — такі майбутні події, відображені в Одкровенні святого апостола Іоанна Богослова.

Священний Синод Української Православної Церкви, всебічно розглянувши проблему, пов’язану із впровадженням ідентифікаційних номерів, яка за його дорученням попередньо була розглянута на розширеному засіданні Синодальної Богословської комісії за участю, крім її членів, фахівців з комп’ютерних систем, економістів, відповідальних працівників Державної Податкової Адміністрації, а також настоятелів, намісників і духівників відомих монастирів та інших авторитетних священнослужителів, прийшов до висновку, що сьогодні робити категоричні заяви про те, що православних християн України примушують до прийняття печатки антихриста, було б передчасно і несправедливо.

По-перше, згідно з вченням святих отців, печатка антихриста буде універсальною для всього людства. Нині ж, з милості Божої, наш народ ще не влився в секуляризовану сім’ю західних народів, і наші паспорти та ідентифікаційні номери поки що призначені лише для внутрішнього користування.

По-друге, сама по собі кодифікація поза будь-яким контекстом не може бути кваліфікована як антихристиянська установа.

Однак кожен православний християнин має право сам визначати для себе: чи можливо для нього прийняття такого коду.

У зв’язку з цим, не присипляючи пильності вірних, вважаємо, що прийняття сьогоднішніх ідентифікаційних номерів ще не означає зради Христа і тому не означає прийняття «печатки антихриста». Свята Церква в потрібний час підійме свій голос, попередить і збереже своїх вірних чад від непоправної помилки.

Таким чином, усвідомлюючи, що пропоноване сьогодні впровадження кодифікації в Україні не можна ототожнювати з накладенням «печатки антихриста», Українська Православна Церква, разом з тим, не може не висловити своєї серйозної стурбованості можливими наслідками цього кроку, хоча б і в далекій перспективі. Церква закликає державну владу до зваженого і продуманого підходу до вирішення такого важливого питання як впровадження ідентифікаційного коду, що, крім усього іншого, може призвести до дестабілізації в суспільстві і втрати довіри народу до влади.

Закликаємо відповідні державні органи виробити для православних віруючих України альтернативну недискримінаційну систему оподаткування та реєстрації фізичних осіб та релігійних організацій, а також право для всіх громадян на вільний вибір системи сплати податків, ні в якому випадку не примушуючи до прийняття ідентифікаційного коду, який, крім усього іншого, знеособлює людину, фактично позбавляючи її прізвища та імені на рівні державного і цивільного життя, принижує її гідність та призводить до порушення її прав і свобод.

У будь-якому випадку, шануючи релігійні переконання громадян, кожному віруючому необхідно дати право відмовитися від прийняття коду, в якому буде знаходитися три і більше «шісток».

Просимо державну владу не притягати до адміністративної або кримінальної відповідальності тих вірних нашої Церкви, які взагалі не захочуть приймати ідентифікаційний номер.

Нагадуємо всім вірним чадам Святої Матері-Церкви апостольський заповіт: «Не любіть світу, ані того, що в світі: хто любить світ, у тім немає любові Отчої. Бо все, що в світі: пожадливість тілесна, і пожадливість очей, і гордість житейська, це не від Отця, а від світу. І світ проминає, і його пожадливість, а хто виконує волю Божу, перебуває вічно» (1 Іоанн. 2, 15-17).

Отже, «пильнуйте й моліться, щоб не впасти у спокусу» (Мф. 26, 41), бо «не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський» (Мф. 25, 13).

«А Бог усякої благодаті, що покликав вас до вічної слави своєї у Христі Іісусі… нехай удосконалить вас, нехай утвердить, нехай зміцнить та зробить непохитними. Йому слава і держава на віки віків. Амінь» (1 Пет. 5, 10).

 

ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Члени Священного Синоду УПЦ:

Митрополит Харківський і Богодухівський
Митрополит Одеський і Ізмаїльський
Архієпископ Чернівецький і Буковинський
Архієпископ Дніпропетровський і Павлоградський
Єпископ Львівський і Дрогобичський
Єпископ Хустський і Виноградовський
Єпископ Житомирський і Новоград-Волинський
Архієпископ Сумський і Охтирський
Куруючий справами УПЦ

 

http://lavra.net.ua/

image_pdfimage_print
Print Friendly, PDF & Email