Блаженніший Митрополит Онуфрій: Віруючі стурбовані відсутністю альтернативи при отриманні біопаспортів

 

 

Четвер, 30.11.2017

Під час своєї доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви 30 листопада 2017 року Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу присутніх на занепокоєння віруючих Української Православної Церкви у зв’язку з відсутністю альтернативи в отриманні біометричних паспортів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Блаженніший Митрополит Онуфрій

Його Блаженство підкреслив, що впровадження в Україні біометричних документів протягом останніх кількох років викликало занепокоєння у багатьох віруючих. Зокрема православних хвилює відсутність альтернативи в отриманні паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм (чіпом).

«У своїх численних зверненнях віруючі Української Православної Церкви, через свої релігійні переконання, висловлюють небажання отримувати паспорт у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, — зазначив Предстоятель УПЦ. — Священний Синод Української Православної Церкви неодноразово звертався до вищої державної влади з проханням врахувати необхідність принципу добровільності і альтернативності при прийнятті будь-яких ідентифікаторів, що передбачає можливість вибору традиційних методів посвідчення особи».

Блаженніший владика повідомив, що у своєму роз’ясненні у відповідь на звернення Синоду Міграційна служба України зазначила: «паперові паспорти всіх видів будуть діяти до терміну завершення їх дії, однак, при отриманні нових паспортів з 14-річного віку, при втраті або продовженні дії паспорта, державні органи будуть видавати тільки пластикові карти з електронним носієм».

«Таким чином, згідно з цим роз’ясненням, — підкреслив Митрополит Онуфрій, — альтернативність для віруючих, які не бажають брати електронні ідентифікатори особистості, не передбачається».